מעצב אתרים

מעצב אתרים

כיום עם התפתחות התחום הדיגיטלי גדלה הדרישה לאנשי מקצוע בתחום הקמת עיצוב וקידום אתרים, אחד המקצועות הנדרשים בתחום הוא מעצב אתרים, מקצוע הדורש גם ידע טכני מעבר לעיצוב הגרפי.

מהו מעצב אתרים?

מעצב אתרים הוא אדם העוסק בעיצוב גרפי וטיפוגרפיה של אתרים ואפליקציות באינטרנט, מעצב אתרים מסייע למתכנתים בפיתוח ויישום האתר תוך התחשבות במגבלות הטכניות שבבניית אתר.

עיצוב אתרי אינטרנט דורש מיומנות מעבר לעיצוב גרפי קלאסי, מעצב אתרים נדרש לשלוט בטכנולוגיות וידע הקשורים לעולם הדיגיטלי, מעבר ליצירתיות מעצב אתרים נדרש ללמוד להתאים את העיצוב הגרפי לדרישות האינטרנט לדוגמה ללמוד לשלב אנימציות ותנועה באתר.

מה תפקידו של מעצב אתרים?

תפקידו של מעצב אתרים הוא להמיר תכונות ואפיון של אתר מסוים לתצוגה ויזואלית המושכת את הגולשים להיכנס לאתר אך גם שתהיה נוחה לשימוש ובסופו של דבר תניע לפעולה לפי מטרות האתר. 

מעצב אתרים צריך להביא לידי ביטוי באתר את החזון של העסק להציג את מוצריו או השירותים שלו ואף ליצור רצף לעסק בעולם הפיזי.

אחד מתפקידו של מעצב אתרים הוא לקבוע את הצבעים, גודל הטקסט ועוד תוספים העוזרים לנגישות האתר, היום גדלה המודעות לכל נושא הנגישות בכלל ומדיה בפרט.

איך לבחור מעצב אתרים מקצועי?

  • פגישה מקדימה- לפני בחירת מעצב אתרים מקצועי חשוב להיפגש עמו להגיש לו את רשימת הדרישות שלכם לבדוק האם הוא מסוגל לעמוד בהם.
  • תיק עבודות- לפני בחירת מעצב אתרים חשוב לבדוק את תיק העבודות שלו כדי להחליט האם הסגנון מוצא חן בעיניכם ומתאים למטרות שלכם, לעיתים כאשר פונים לחברות גדולות הן מוסרות את עבודת עיצוב אתרים לצד שלישי לכן חשוב לבדוק מי המעצב בפועל.
  • ותק וניסיון- מעצב אתרים עם ניסיון יידע להשתמש בידע ובניסיון שצבר וליצור את התוצאה הטובה בזמן קצר יותר ממעצב ללא ניסיון, רצוי שהמעצב יהיה בעל ידע בעיצוב גרפי מקצועי אומנם מעצב אתרים שכזה יעלה מעט יותר אך התוצאות יהיו איכותיות ומהירות יותר.
  • מעצב מעשי- מעצב אתרים מעשי יפיק תוצאה שלא רק נראית יפה ויזואלית אלא גם תהיה אפקטיבית שתוביל להנעה לפעולה.
  • מחיר- מחיר השירות משתנה ממעצב למעצב ולא תמיד משקפים את איכות העבודה.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן