חוק נגישות אתרים

חוק נגישות אתרים

כיום רשת האינטרנט משרתת אותנו כמעט בכל רובד החיים שלנו וכמובן שהיא נעשית זמינה כמעט לכל אדם, אמנם ישנם אנשים עם מוגבלויות שונות שאינם מקבלים תמיד פתרונות באופן השימוש באינטרנט, לכן באה לעזרתם תקנה שחוקקה בסוף שנת 2017 ומטרתה הייתה ליצור חוק נגישות אתרים עם פתרון לבעיית הנגישות באתרי האינטרנט, וזאת באמצעות יצירת תקן נגישות אתרים.

נגישות אתרים מה הכוונה?

כמנסחים את המושג נגישות אתרים מתכוונים כמובן לאנשים עם מוגבלויות שמן הסתם זכאים כמו כל אדם לשימוש נוח ונגיש ברשתות האינטרנט, אם זה לאנשים כבדי ראייה או אנשים עם בעיות קוגניטיביות בכל צורה, אצל כבדי ראייה ניתן יהיה לעזור להם בכך שהמידע האינטרנטי יהיה קולי במקום כתוביות, עבור כבדי שמיעה יהיה מתרגמי תמונות המוצגות חזותית כדי שכבדי השמיעה יראו את תנועות השפתיים של המציגים, אפשרות שימוש בפקודות קוליות במקום מקלדת או עכבר, אלו חלק מתכונות עזרה שניתן לייצר כחובת נגישות אתרים מהסיבה שהשימוש ברשתות המקוונות יהיו לכלל האוכלוסייה ללא הבדלי תיוג.

דוגמאות לשירותים עם תקן נגישות אתרים

התקן נגישות אתרים הוא תקן בינלאומי בכל המדינות המתוקנות או גם במדינות המפותחות ושייכות לאיחוד ה-oecd.

  • תכנים שיהיו נגישים בכל פורמט או טקסט, אם זה בכיתוב או בתמונות וגם בסרטוני הווידאו.
  • אפליקציות שנועדו להיות ציבוריות עם מידע על שירותים ציבוריים כמו ביטוח לאומי, משרד האוצר, הכלכלה, תמיד כתקן נגישות אתרים יהיה בדף האתר סימן המזהה את האתר כנגיש לבעלי מוגבלויות.
  • ברשתות חברתיות כמו פייסבוק, יו טיוב, טוויטר, גם באתרים שלהם חלה חובת נגישות אתרים.

בכלל כל נגישות אתרים חוק שכזה יוצר סדר ומאפשר הנגשה עם פתרונות מקסימליים לרוב האנשים הנזקקים לשירותים אלו ואחרים וזאת כדי לפשט את חייהם עם השתלבות יותר טובה ובצורה נאותה יותר בחיים הרגילים.נגישות אתרים חוק שקיים כבר כארבע שנים פתר ופותר את הנגשת השימוש בשירותים הציבוריים והחברתיים בהרבה מובנים לאנשים עם מוגבלויות.

על מי חלה חובת נגישות אתרים?

לאחר חקיקת התקנות בנוגע לשיפור השירותים לאנשים עם מוגבלויות, רוב השירותים הציבוריים חלים עליהם התקנות שבראשם חוק חובת נגישות אתרים לכל דורש ללא הבדל עם עזרה מקסימלית במתן פתרונות. כמובן שהרשתות החברתיות הנפוצות חל עליהן חוק נגישות אתרים ביתר שאת, ידוע היום אתרים פרסומיים וגם אתרי תדמית ידועים יותר וגם פחות עומדים בתקן נגישות אתרים ומובן מאליו שהם מתחייבות לחוק נגישות אתרים כשהן מפרסמות את עצמן ולו רק מהסיבה שהחשיפה תהיה לקהל גדול יותר.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן