אפיון UX

אפיון UX

אפיון UX זהו קיצור של User Experience כלומר זוהי החוויה של משתמשי קצה בזמן הפעילות באתר, בתוכנה, או באפליקציה, אפיון חווית משתמש ux הוא בעצם העצמת חווית המשתמש בהם ברחבי המדיה, כשהמטרה הסופית היא הפעלת הגולשים והנעה לפעולה.

אפיון חווית משתמש ux

חווית משתמש ux הוא תחום שמתמקד בחיבור בין המשתמש והטכנולוגיה לצורך השגת המטרות לשמן הוקמו המוצרים. עיצוב חווית משתמש ux מעולה תגרום לאנשים להשתמש באתר או באפליקציה, אפיון UX מתקשר לכל הערוצים במדיה, הוא נוגע בכל הקשר של הגולש עם המוצר והעסק, אפיון חווית משתמש ux טוב צריך להבין מי המשתמש, מה הצרכים שלו, מתי הוא משתמש ואיפה? כאשר עונים על שאלות אלו אפשר להגיע לתוצאת עיצוב חווית משתמש ux טובה ומעולה, אפיון UX יביא להצלחה עסקית, גם גוגל מתייחס לאיכות עיצוב חווית משתמש ux כדי לדרג את האתר במקום גבה יותר במנועי החיפוש.

רכיבי חווית משתמש ux

ניתן לחלק את חווית משתמש ux למספר רכיבים:

  • שימושיות-זהו מרכיב מאוד חשוב בתחום אפיון UX הוא כולל את הפונקציות הקיימות באתר וכמה קל ומהר לתפעל אותן, כמה שגיאות הגולשים מקבלים בעת תפעול האתר וקבלת משוב מתאים מהמערכת זהו למעשה הגדרת החוויה הבסיסית של המשתמש כמה קל ונוח להשתמש באתר.
  • אסתטיות-המראה הכללי של ממשק המשתמש שימוש בצבעים, צורות, פונטים, אנימציה וכל קונספט גרפי שיהיו נעימים למראה עבור המשתמש.
  • אמינות- אפיון UX כולל מסירת מידע מהימן.
  • ניתוח נתונים- הטמעת קודי מעקב כדי לבחון מידע אודות הגולשים ההתנהלות והשימוש שלהם כדי להפיק תובנות לשיפור חווית משתמש ux.
  • נגישות לבעלי מוגבלויות- בארץ יש פלח לא קטן של בעלי מוגבלויות שיש לבצע התאמה ואפיון UX המתאימה להם.

איך משפרים אפיון חווית משתמש ux?

שיפור אפיון חווית משתמש ux מחייב אפיון נכון של הגולשים שאותם רוצים להרשים, ליצור לכל פלח קהל חווית משתמש מתאימה לו, לבדוק את הפרופיל של קהל היעד כמו גיל, הכנסה, מגורים, השכלה תחביבים ועוד.

כדי לשפר את אפיון חווית משתמש ux יש לבצע מבחנים, לבדוק אם יש פגם כלשהו וכמובן לתקנו, נדרש גם לבדוק פעולות טכניות שונות אשר עלולות לפגוע במהירות הטעינה של האתר ובמידת הצורך לבצע שינויים בעיצוב אפיון חווית משתמש ux או בתכנים.

אולי תאהבו גם

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן